O mne a Mindfully.sk:

Som Tatiana Barillová a prinášam vám možnosť žiť s/pokojnejší a radostnejší život v prítomnosti – mať menej stresu, viac rovnováhy v každom dni.

Od začiatku mojej profesijnej cesty pracujem v oblasti ľudských zdrojov (HR). Posledných 10 rokov prevažne na manažérskych pozíciách – teda moje poslanie je pracovať s ľuďmi a pre ľudí.

Stresu som mala vždy viac ako dosť

Ešte do nedávna som si myslela, že to bolo vďaka môjmu nadšeniu, mojej nadmernej zodpovednosti a zaangažovanosti veci meniť, budovať, zlepšovať. No, neskôr som pochopila, že to bolo vďaka mojím reakciám na situácie, ktoré prichádzali. Postupne som sa totiž naučila, že v živote nejde o situácie, ktoré k nám prichádzajú, ale o nás, ako na ne odpovieme a máme možnosť voľby, aká tá odpoveď bude.

Prešla som si dvomi „takmer“ vyhoreniami, našťastie som vždy v sebe včas našla silu zatiahnuť ručnú brzdu a nevyhorela som úplne. No, to sa vôbec nemuselo udiať..

Prečítala som množstvo motivačných článkov a kníh, pozerala množstvo videí, nič nebolo natoľko účinné dlhodobo, aby som svoje reakcie dokázala zmeniť. Potrebovala som niečo skutočne praktické a zážitkové, čo naozaj „zmení môj život“, upokojí neustále rozmýšľajúcu „mašinu“ v hlave a zmení vzorce, v ktorých som fungovala roky.

 

Menej stresu, viac rovnováhy a sama sebe prioritou

Nakoniec som objavila, ako si vedome do života priniesť menej stresu a viac rovnováhy; ako vedome venovať energiu a pozornosť tým veciam, ktoré si to naozaj zaslúžia; ako vedome pracovať na svojej radosti; ako byť viac s/pokojná; v neposlednom rade aj to, že som sa vedome stala sama pre seba prioritou a vnímam svoje potreby.

Môj život sa nestal z jedného dňa na druhý ideálnym. Ani to neznamená, že už nikdy nebudem prežívať stres a náročné situácie. Tie sú a budú v mojom živote stále, no moje odpovede na ne už môžu byť iné –VEDOMÉ.

Tento prístup sa volá MINDFULNESS. Slovenčina nemá jedno pekné a výstižné slovo, ktorým by sa to dalo preložiť, no vystihuje ho opis: všímavosť a sebauvedomenie v prítomnom okamihu. Najčastejšie sa používa všímavosť.

Mindfulness meditácie barličkou

Moje prvé mindfulness meditácie boli veľmi zaujímavé. Posadiť môj temperament, drive, akčnosť na jedno miesto na 20 minút bolo priam za trest. 🙃 Samozrejme, že ma tlačili všetky kosti, šteklili všetky vlasy, hlavou mi išlo tornádo myšlienok. Boli to veru zaujímavé chvíle.

Postupne sa mi stali meditácie barličkou, ako sa spojiť sama so sebou a hlavne nestratiť ten kontakt so sebou. Keď ich pár dní nepraktizujem, cítim, ako sa vzdiaľujem sama od seba. 

A keby niekomu v hlave napadlo, že „meditácia nie je nič pre mňa“, lebo to „neusedí“, alebo že na to nemá čas, som živý dôkaz, že sa to dá a dá sa začať úplne malinkými krokmi.

Mindfulness meditácie mi priniesli veľké prekvapenie, že až zo mňa počas môjho 8-týždňového MBSR kurzu vyšla veta: „Ako som takto doteraz mohla žiť? Veď toto mi kompletne mení pohľad na život!“. Mindfulness nemení život ako taký, pretože stále ostávame vo svete, v ktorom sme žili aj dovtedy, no mení kvalitu žitia, naše odpovede a náš pohľad na ťažké situácie a nás samotných v nich.

Tréning pre učiteľov

Rozhodla som sa absolvovať tréningy pre učiteľov Mindfulnessu v medzinárodnom tréningovom Mindfulness centra, aby som si z toho dokázala zobrať pre svoj život ešte viac. Chcela som spoznať Mindfulness viac do hĺbky. Až som si jedného dňa uvedomila, že si to nechcem nechať len pre seba. Chcem byť užitočná a keď moje skúsenosti pomôžu aspoň jednému inému človeku okrem mňa na zemi a jeho život získa inú kvalitu, má to všetko zmysel. 🙏

A tak som tu. 😃 Ponúkam vám moje skúsenosti, zážitky, znalosti, aby ste aj vy dokázali žit vedomejší  a s/POKOJnejší život v prítomnosti – zažívali menej stresu a mali viac rovnováhy, ľahkosti bytia a nadhľadu.

Vaša Tatiana @ Mindfully ❤️

 

Viac info o: PR a externé spolupráce